NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Prospan® na rynku polskim już od ponad 15 lat

2016-11-24 14:45:21

Każdego sezonu w Polsce z Prospanu® korzysta ponad pół mln pacjentów[1]. Są to zarówno dorośli jak i dzieci, gdyż Prospan® to nowoczesny lek roślinny posiadający zdefiniowaną substancję czynną, potwierdzony naukowo mechanizm działania, a przy tym znakomity profil tolerancji. Dzięki temu lekarze obdarzają Prospan powszechnym zaufaniem. Preparat jest też pierwszym roślinnym syropem na kaszel w Polsce i piątym najczęściej wybieranym syropem na kaszel na rynku polskim, gdzie pojawił się 15 lat temu.

Z tej okazji odbyła się uroczysta gala Salveo Poland, na którą zaproszenie przyjął znakomity gość z Niemiec, prof. Hanns Häberlain, odkrywca mechanizmu działania leku Prospan®, który w swoim wykładzie przedstawił historię leku, wyjaśnił model działania oraz zaprezentował najnowsze wyniki badań.

W gali 15-lecia Prospanu® wzięło udział ponad 200 zaproszonych gości, pediatrów i farmaceutów, którzy wraz z pracownikami firmy Salveo Poland mieli okazję wysłuchać szeregu wykładów związanych nie tylko z Hedera Helix (substancją czynną leku Prospan), ale także z leczeniem kaszlu i innych chorób dróg oddechowych. Galę rozpoczął inauguracyjnym wykładem Country Manager Salveo Poland, Tomo Kurelac, a historię powstania oraz misję firmy zaprezentował Brand Manager, Daniel Matczak .

Prospan® to jeden z najgruntowniej przebadanych leków na świecie. W ciągu ostatnich 20 lat przebadano go wśród ponad 65 tysięcy pacjentów pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności[2]. Jest też pierwszym oryginalnym zarejestrowanym na świecie preparatem fitoterapeutycznym na bazie wyciągu z liści bluszczu, który ma działanie wykrztuśne, rozkurczowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i bakteriostatyczne. Wyciągi z liści bluszczu stosuje się zarówno w leczeniu objawowym kaszlu, jak i w ostrych zakażeniach układu oddechowego, dlatego Prospan® można stosować również wspomagająco w terapii przewlekłych schorzeń oskrzeli związanych z zapaleniem.

Prospan® zawiera jedyny w swoim rodzaju wyciąg Prospan Special-Ivy-Extract EA 575®. Dzięki swej formule pneumoaktywnej, ten specjalny wyciąg może skutecznie pomóc w leczeniu skomplikowanych procesów związanych z kaszlem. Prospan® rozrzedza śluz zalegający w oskrzelach, umożliwiając jego łatwiejsze wykasływanie, a dzięki temu – usunięcie z organizmu. Działa rozkurczowo na oskrzela, poszerzając zwężone drogi oddechowe, co umożliwia swobodniejsze oddychanie. Można stosować go już od 1. roku życia (w tym także poniżej 12 miesiąca życia).

***

Salveo Poland jest firmą farmaceutyczną powstałą w 2012 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu. Celem Salveo jest wprowadzanie na rynek polski uznanych, cieszących się powodzeniem i rozpoznawalnych marek innowacyjnych produktów farmaceutycznych. Nasz kreatywny i dynamiczny zespół, obejmujący ekspertów z szerokiego zakresu dziedzin każdego dnia pracuje na kreowaniu zadowolenia klientów, partnerów biznesowych i realizacji potrzeb pracowników.[1] Wg. danych IMS MAT/09/2016

[2] Engelhard Arzneimittel

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: